Занимливости

Нестабилно в четврток и петок, од сабота стабилно со пониски температури

Фотографија на Sanja Mia Stellina.

Локален пороен дожд и грмежи особено во јужните подрачја на земјата се очекуваат в четврток попладне и петок, а потоа следува и опаѓање на температурите.

Метеролозите најавуваат дека в петок ќе дува засилен северен ветер. Од сабота и во наредните денови ќе преовладува стабилно време, а температурите ќе бидат во опаѓање.

Утринската температура в четврток, петок и сабота ќе се движи 9 д 18, в недела до осум до 16, а понеделник од шест до 14 степени. Дневните температури в четврток и петок ќе бидат меѓу 25 и 31 степен, о сабота од 22 ддо 29, недела од 21 до 28 и понеделник од 22 до 28 степени.

Македонија

Заболени
17,977
Мртви
739
Излечени
14,959
Активни
2,279
Last updated: 01/10/2020 - 05:11 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker