Колумни

Неонацистот Миленко кој се пресоблекол во комуњарско здолниште почна наголемо да блада по ФБ и неговиот портал “Дудинка“

Emilijan Iljoski пред 3 часа · Неонацистот Миленко кој се пресоблекол во комуњарско здолниште почна наголемо да блада по ФБ и неговиот портал “Дудинка“… Така, тој изјавува: “Зоран Заев ќе формира Влада. Тоа е јасно. Диво, незаконски, против уставно, со пуч како и преземањето на Собранието… Ќе го прескокне Иванов и Уставот. А ВМРО ќе одигра како и при препуштањето на Парламентот минатата недела. “Без отпор“. Овој пат и без скандирање “ова е пуч“.“ Тоа е тој дел од оркестрираното бладање кое го слушаме во последно време, а е наменето да се амнестира ДПМНЕ од секаква одговорност за наредните планирани “активности“…Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.