Живот

НЕМИТ КОВИД ВО ОХРИДОН, И ПИЈАЧКА НЕ СТАВЕТ РЕД СЕ ЧЕКИТ

Фотографија на Ирена Илиевска Петровска.

Важно сите носат маска и држат дистанца!
Со вака совесен народ, гајле немаме 👏👏

Плажата во Градиште во Охрид е преполна со луѓе, кои не оддржуваат никаква физичка дистанца еден од друг. Луѓето со право на социјалните мрежи прашуваат дали ваквите места ќе бидат причината за нов уште поголем бран на заразени луѓе со Ковид-19.

(ВИДЕО) Плажата Градиште преполна на сред Ковид-19 пандемија!


Македонија

Заболени
89,463
+71
Мртви
2,739
+13
Излечени
74,800
Активни
11,924
Last updated: 20/01/2021 - 20:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.