Македонија

Нема прегласување во Желино, Управниот cyд ја прифати тyжбата на Движењето Беса

Управниот суд ја прифати тужбата на Движењето Беса, со која се оспорува одлуката на ДИК за прегласување на избирачкото место 2107 во Желине.

Управниот суд донесе одлука во корист на тужителот на Движењето Беса и го потврди прелиминарниот изборен резултат според кој победник беше кандидатот на Движењето Беса, Блерим Сејдиу.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.