КолумниТоп3

Нема да умрат кравите во ЗИК ако го прекршите законот и го пуштите на слобода криминалецот Камчев

Гледам се повеќе се заговара пуштање на Орце Камчев од притвор човекот кој ако излезе одма ќе избега од државата оти има туѓо, во случајот бугарско државјанство има сметки во странство, капитал, пријатели затоа судот сосема оправдано го држи во притвор во Шутка. Ама се згнале медиуми, аналитичари, стокхолмци да пекаат пуштете го ќе умрат кравите во зик Пелагонија, ќе пропадне банката, нема  да се пораѓаат деца во Систина бла бл бла, море марш бре продадени души не оти Орце ако искочи ќе биде бабица во болницата или ќе ги храни кравите, си имаат компаниите менаџери и вработени, а се разбира секој имот криминално стечен треба да се одземе  и блокира, па нека биде и на докторот имот путка му мајчина криминална.

Ако го пуштите Камчев надвор од роковите правите кривично дело и повреда на правото, луѓе и за поситно окапуваат во притвор затоа кој си е внатре нека си поседи дур да се стокмат кривичните пријави…а вие размислите дали е паметно да имате сметка во Банка како Стопанска Битола која има криминалец на свое чело….Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 09:26 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.