Македонија

Нема да има отворање на молови, обложувалници и кафани во Македонија

Асат дознава дека Владата нема скоро да го ослободи работењето на моловите, обложувалниците и угостителските објекти по завршувањето на состанокот на работната група со Комисијата за инфективни болести.
Денес се решаваше дали ќе започне транзициската фаза со ослободување на овие мерки, но до истите нема да дојде поради зголемувањето на бројот на заразени лица во последните три дена.
Телевизијата неофицијално  дознава дека нема да има олеснување на мерките, а членовите на Комисијата на ова тема ќе дебатираат повторно некој ден од понеделник па натаму.


Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.