Македонија

Нема да добиете советници, а јас ќе бидам градоначалник, му рекол Шилегов на Милевски

Нема да добиете советници, а јас ќе бидам градоначалник, му рекол поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов на лидерот на ЛДП, Горан Милевски пред локалните избори.

Како што откри Милевски на емисија на ТВ 21, Шилегов му кажал дека тој ќе биде новиот градоначалник на Град Скопје, а тие како партија нема да добијат советници.-На крајот на денот излезе, ни тој не стана градоначалник, ние имаме два советници, додава Милевски.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.