Колумни

“Нели ти е срам Влатко Стефановски”

Испровоцирана од настапот на прославата на Илинден во Крушево каде музичарот Влатко Стефановски честиташе Илинден како празник на Северна Македонија, реагира една од најуспешните нутриционисти во Македонија Маја Платнар.

Таа сега вели дека требало да и е јасно како размислува Стефановски уште во 2015 година кога за музичарот поставување на македонско знаме било “селјачка работа”.

“Да го честитам празникот на нашата република -Северна Македонија”
– Влатко Стефановски
Цццццццццццццццц
Цел живот македонски песни свириш
Нели ти е срам?
Ама уште кога во 2015тата ме праша за знамињата на улица македонија дали ми се допаѓаат, па ти кажав дека ме полнат, ме тераат да се исправам, дека ми будат чувство на гордоста, а ти ми кажа дека ти е сељачки требаше да ми е јасно
Ми зе ри ја”, пишува популарната нутриционистка за Стефановски чија употреба на Северна на платен настап од владата за прославата на Илинден предизвика силни реакции во јавноста.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219502673693680&id=1119027392Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 10:00 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.