КолумниТОП

Неколку работи зошто реисот Суљо сите ве направи мајмуни и дали Бузаку му помогна?

Не нема да тупам со веќе постоечките информации околу заврзламата во ИВЗ судски одлуки, нов реис- стар реис тоа ви е познато,  а и не ме плаќате да ви глумам новинар и да преџвакувам веќе познати факти само да ви нафрлам нешто сакав:

Реисот Суљо човек кој зборува со омраза и посакува смрт на судијки и вели Македонците се дивјаци стана жртва сите го жалат и овде и во иселеништво иако е криминалец, ама оној Бузаку го дигна од мртвите дали документот од суд што го однел е фалсификат или не ќе си каже обвинителство но.

Каква е релацијата на тн. нов реис Бузаку со Мухамед Зекири и Блерим Беџети и зошто еден сдсмовец Мухи и еден поранешен министер и што не од ДУИ инаку човек на вмровското ДУИ од крилото на Муса Џафери имаат врска со превратот со обидот за преврат во ИВЗ? Зошто седеле во кафичот Корнер на КАЛЕ со Бузаку? Која е целта на сите овие заврзлами и зошто реисот Жарко и оџите ќе повикуваат сега да се гласа за Гога, а не за Стево?

И МАЛО ДЕТЕ МУСЛИМАН ЗНАЕ ако го прочитал уставот на Исламската заедница член чинам 41 и 42 вели за некој да биде реис треба да исполни три услова

40 години животна старост, Бузаку е помлад

10 години да работи во ИВЗ тој работел од 2006 до 2015 ама му фалат месеци нема рамно 10 години и овде не исполнува

и третиот услов да има високо теолошко образование е тоа Скендер Бузаку го поседува…

КОЈА Е ПОЗАДИНАТА НА ОВОЈ СКАНДАЛ? АКО ИМА СУД А НЕМА ТРЕБА ДА ИСТРАЖИ НИЕ ТОЛКУ САКАВМЕПоврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.