Македонија

НЕФИ ги млати охриѓани, тие молчат како ПИЗДИ

Бандитот и криминален советник од ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усени, по којзнае кој пат по сопствено видување ги тепа охриѓани кај ќе му се најде, на улица, по ресторани, по дома, во општина, во МВР, само доколку некој го погледне на страна или се обиде да му конкурира во бизнисот.

Охриѓани на овие физички пресметка со свои неистомисленици или деловни конкуренти на Нефи, реагираат со молк како пизди. Остана ли маж во тој град да го уреди бандитот од ДУИ?

Според сведочења за медиумите од вработени во општината кои присуствувале на последниот настан, последниот инцидент на Нефи Усени се случил вчера во просториите на општината. Тој, како што посочуваат соговорниците на медиумите, со тупаници натепал 56 годишен свој сограѓанин, кој учествувал во наддавање за тезгите на кејот во Охрид.

Нашите извори велат дека станува збор за бизнис кој традиционално го добива и го води бандитот Нефи, па токму и затоа бил револтиран што некој друг се осмелил да учествува во тоа наддавање. Потврда за овој инцидент може да се види и во билтенот на СВР Охрид, кои се целосно под контрола на ДУИ

„На 21.06.2022 година околу 15.30 часот на улицата ‚Димитар Влахов’ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Н.У. врз Т.В.(56), двајцата од Охрид. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава“, се вели во билтенот на СВР Охрид.

Претходно, како што пишуваа медиумите во Македонија, Нефи и во 2019 во просториите на Општина Охрид физички нападна советник.

Од СВР Охрид го потврдија и овој инцидентот и информира дека постарото лице пријавило дека во просториите на Општина Охрид, физички бил нападнат од Нефи Усеини.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.