КолумниТОП

НЕ ТРЕБА ИНАТ ДА СЕ ВОДИ И ДА СИ ГИ МЕРИТЕ, ДАЈ НАЈДЕТЕ НАЧИН ЛУЃЕ

Еден апел и до Министерство за здравство и до приватните здравствени оператори, луѓе мои не е време да се води инает да се покажуваат мускули на штета на пациентите кои од ковидов се навистина премногу, за да не ни умираат по улици дајте утре седнете и договорете се.

Почитуван Министре сега не е време за титули и пиар, јас сум најмалце тој кој сака или има интерес некого да брани, ама 100 евра???? А да и приватните да не играат со високите цени, најдете средина договорете се и спасувајте животи!

Не молете за волонтери идеја на доктор Докиќ туку одврзете кесето како држава и земете ги под договор на дело дајте им на луѓето кои прележале ковид, а не се парично имуќни, 6 месечен договор со 20 илјади денари плата и соберете ги да помагаат да вршат не медицински активности по институциите и болниците популарно да фрлат ѓубре или да туркаат колички или да носат боци со кислород се што треба дај да му ебам мајката сплотете се и не барајте политички маркетинг овде не ви го треба.

Дали мислите дека со уцена или некаква вонредна состојба можете медицинско лице да натерате за било што? Дајте им бре високи плати ама да рмбаат да спасат животи.

Македонија

Заболени
55,127
Мртви
1,546
Излечени
32,894
Активни
20,687
Last updated: 24/11/2020 - 13:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.