Македонија

Не се собирајте во групи од по 5-6 луѓе – ПОЛИЦИЈАТА ИМА НАРЕДБА ДА ОПОМЕНУВА!

Полицијата од денеска има задолжение доколку забележи поголема група луѓе на едно место, да им укаже дека не треба тоа да го прават. Ова го соопшти министерот Венко Филипче во вечерашното интервју на НОВА ТВ.

Полицијата зема обврска да им укажаува на тие што се собираат по паркови, јавни места дека тоа не треба да го прават. И 5-6 луѓе не треба да се собираат. Нека седат луѓето дома, не да се собираат, вели Филипче.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.