Балкан

„Не сакам да ми дојде ни на гроб“: Таткото на водачот на Земунскиот клан го проколнал синот

„Не сакам да ми дојде ни на гроб“: Таткото на водачот на Земунскиот клан го проколнал синот

Тажна е судбината на родителите на водачите на Земунскиот клан Душан Спасојевиќ-Шиптар и Миле Луковиќ-Кум.

Родителите не можеле да поверуваат дека нивните деца сериозно влегле во криминал и дрога се додека не се увериле со сопствените очи.

Кого се помирил, татко на Душан Спасојевиќ кој бил чесен рудар од Медвеѓа ја кажал својата клетва.

Не сакам овој гад да ми појави ни на гробот.Никогаш-проколнал Миле Спасојевиќ.
И навитина кога Мил починал, Душан не дошол на гробот.

Слична е судбината и на таткото на Миле Луковиќ. Тој бил пратеник во селото Долен Гајтан. Кога се разочарал од тоа што го правел синот се самоубил.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 23:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.