Македонија

Не е постигнат договор меѓу ДУИ и СДСМ, лажните вести ги лиферува албанската опозиција

Сė уште не е постигнат договор меѓу ДУИ и СДСМ за состав на новата влада, тврди за Плусинфо извор од партијата на Али Ахмети.Сè уште не е постигнат конечен и целосен договор меѓу СДСМ и ДУИ. Постојаните лажни вести произведени од албанската опозиција имаат за цел да ги поткопаат преговарачките позиции на ДУИ и на Албанците, затоа што тие ги креираат со цел да ја избегнат одговорноста во своите редови за поразот на изборите – тврди нашиот извор.

Македонија

Заболени
27,199
+245
Мртви
934
+15
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 26/10/2020 - 19:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.