Македонија

Не е постигнат договор меѓу ДУИ и СДСМ, лажните вести ги лиферува албанската опозиција

Македонија

Заболени
17,629
+146
Мртви
725
+3
Излечени
14,581
Активни
2,323
Last updated: 27/09/2020 - 23:56 (+02:00)

Сė уште не е постигнат договор меѓу ДУИ и СДСМ за состав на новата влада, тврди за Плусинфо извор од партијата на Али Ахмети.Сè уште не е постигнат конечен и целосен договор меѓу СДСМ и ДУИ. Постојаните лажни вести произведени од албанската опозиција имаат за цел да ги поткопаат преговарачките позиции на ДУИ и на Албанците, затоа што тие ги креираат со цел да ја избегнат одговорноста во своите редови за поразот на изборите – тврди нашиот извор.

loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker