СпортЦрна Хроника

Навивачи направиле хаос за време на фудбалски натпревар во тетовско, нападнат е и директорот

На 17.09.2022 било пријавено дека во периодот од 15:00 до 16:55 часот во с.Голема Речица, тетовско, за време на одигрување на фудбалски натпревар во рамки на Втората македонска фудбалска лига помеѓу домашната екипа на ФК „Гостивар“ од Гостивар и гостинската екипа на ФК „Воска Спорт“ од Охрид, во два наврати бил нарушен јавниот ред и мир со недолично и агресивно однесување на навивачи од навивачки групи на двете екипи.

Според кажување на А.Б., спортски директор на гостинската екипа, притоа тој бил физички нападнат од едно лице.

По целосно документирање на настанот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.