Забава

НАУКАТА ДОКАЖА – ОВА Е НАЈЗГОДНАТА ЖЕНА СО ПРОПОРЦИИ 93-63-91

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело.

Ако прашате различнии мажи која по нивно мислење е најзгодна жена во свет, вероватно ќе добиете различни одговори.Меѓутоа, она што е сигурно е дека ниеден маж нема да негира дека Кели Брук е невидено секси!

На тема за совршено женско тело се позанимавале и научниците од Универзитетот во Тексас, кои спровеле истражувања и утврдиле дека 41 годишната манекенка е газда на најсовршено тело. Висока е 168 сантиметри, обем на гради, струк и колкови се 93-63-91, а притоа е целосно природна.

Ако ги прашате дамите, тие можеби ќе ви кажат дека телото на Келин е малку по заоблено отколку што би требало, да не кажеме полничко, но научниците си го кажале своето – совршено.

Детали од спроведената студија не откриле, научниците само соопштиле дека во обзир земале мерки од телото, годините, лице, нос, усни и коса.Македонија

Заболени
101,214
+582
Мртви
3,111
+13
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 25/02/2021 - 19:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.