КолумниТОП

НАЌЕ ЧУЛЕВ: НА ГУСАРОТ МУ СПАКУВАВ КРИВИЧНИ, АЈДЕ НОВИНАРИ КАЖЕТЕ КОЈ ДРУГ ВЕ ЗАКАЧА, JAC ЌЕ ВЕ БРАНАМ

НАУМЧЕ БЕ ВМРОВЕЦОТ, СЕГА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЈА ЗА СПОРТ ВО СДСМ

Фотографија на Марјан Стаменковски.

Во остварените контакти со новинарите Мери Јордановска од порталот A1on и Искра Коровешовска од АЛФА Телевизија и во изјавата за медиумите нагласив дека лично како Министер за внатрешни работи ќе се заложам заканите кон новинарите да бидат расветлени, при што потенцирав дека и понатаму ќе бидам на располагање за нивна целосна поддршка и заштита.

Во таа насока, денес Единицата за насилен криминал при СВР Скопје по претходни извршени консултации со ОЈО Скопје, поднесе две кривични пријави, во брза постапка, против лицето Е.Ј. и согласно информации кои јас ги имам судот веќе има определено мерка притвор.

Лично јас и Министерството за внатрешни работи во иднина во најкраток рок ќе реагира за сите случаи на насилство, закани и притисоци врз новинарите и останатите медиумски работници.

На ден 18.01.2020 од страна на Единицата за насилен криминал при СВР Скопје, по претходни извршени консултации со ОЈО Скопје, се поднесени две кривични пријави, во брза постапка, против лицето Е.Ј.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:41 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.