БалканСексСпорт

Најубавата фудбалерка во светот е од Хрватска (фото)

„Уживам кога велат дека сум најубавата и најатрактивна фудбалерка на светот…“ – Синооката, 22-годишна, русокоса убавица е родена во Сплит, игра за репрезентацијата на Хрватска, но и за швајцарскиот фудбалски клуб Grasshopper.

Ана Мариа Марковиќ е 22-годишна девојка од Хрватска која важи за една од најубавите фудбалерки на светот.

Убавата русокоса со светли очи игра за хрватската репрезентација, но и за швајцарскиот фудбалски клуб „Grasshopper“.

На Инстаграм има 844.000 следбеници и иако медиумите ја опишуваат како „секси“, таа вели дека не ѝ се допаѓа овој епитет, но ѝ се допаѓаат општо комплиментите на сметка на изгледот.

За статиите во медиумите каде ја прогласуваат за „најубава фудбалерка на светот“ Ана вели:

„Уживам кога велат дека сум најубавата и најатрактивна фудбалерка на светот, тоа прави да се чувствувам добро“.

Висока е 173 сантиметри, родена е во Сплит, а со задоволство прифаќа и модни ангажмани.

На 12 години со семејството се преселила во Швајцарија и пораснала во Цирих. Почнала да игра фудбал од 14-годишна возраст.

Омилен хрватски фудбалер ѝ е Лука Модриќ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Најубавата фудбалерка во светот е од Хрватска (фото)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.