ЗанимливостиМакедонијаТОП

Најголемиот измамник лажниот Тенисер со лажни вести од Струмица се префрли на социјалните мрежи со лажни наградни игри?!

ЛАЖНИТЕ НАГРАДНИ ИГРИ КАМ У САНДАЧЕ, ЛЕДИКОМ И БАНКИТЕ ГИ СМИСЛИЛ ГРНЧАРОВ ЕВЕ КОЈ Е ИЗМАМНИКОТ

Како што сите знаеме дека во последно време социјалните мрежи стануваат се помоќни алатки за маркетинг и многу лажни информации ретко кој од нас ги истражува и проверува колку се веродостојни, неодамна се појави профилот на инстаграм од лажниот тенисер Дарко Грнчаров, кој пред неколку години направи огромен хаос со лажни информации и лажно представување како тенис ѕвезда!

Тој има верифициран профил на инстаграм, кај повеќето кои не знаат ништо за него тој изгледа “голем” само затоа што има многу купени followers и плавата значка. Но што е пострашно дека веќе почнува да оранизира наградни игри со македонски фирми/компании?!

Дали можеби треба да се запрашаме како овие Македонски компании прифаќаат соработка со вакви профили и дали воопшто се свесни за истото дека се изманипулирани или можеби соработуваат и организираат лажни наградни игри со тоа што го користат за маркетинг лажниот профил? 

\

А доколку малку повеќе истражите за името Дарко Грнчаров на инстернет ќе ви се појават само лажни информации!

Дарко Грнчаров со сигурност ќе остане запаметен по неговата неверојатна желба да го добие медиумското внимание, и да стигне до терените на кои играле светските тениски ѕвезди.После оваа епизода со сознанија дека има само голема желба за тенис, но дека не е добар играч, бидејќи евидентиран е само еден негов меч против Вуковиќ на турнир во Црна Гора, во 2015. година. Грнчаров го загубил со два пати по 6:0. Како што рекол Вуковиќ – „Резултатот кажува се“.
Но, можеби за Дарко Грнчаров нема да има втора шанса ниту на тениските терени ниту во медиумските простори бидејќи сите ќе го памтат како „оној измамникот“.

 

Извор: Канал 5

Извор: Ако.мк

 

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.