Балкан

Најблиската соработничка на Мило премина во опозиција – ги знае неговите валкани тајни

Една од најблиските соработнички на Мило Ѓукановиќ реши да ја напушти неговата партија и да прејде во редовите на опозицијата. Милица Дејановиќ Џуришиќ со години важеше за човек од доверба на Мило и која ги знаеше сите некови валкани бизниси.Тој пак ја наградуваше со високи функции како шеф на мисија при ОН.

Мило сега стравува дека Милица ќе го оддаде кај опозцијата и ќе придонесе ДПС што побрзо да си замине од власт.

Најблиската соработничка на Мило премина во опозиција – ги знае неговите валкани тајни

Македонија

Заболени
17,977
Мртви
739
Излечени
14,959
Активни
2,279
Last updated: 01/10/2020 - 05:41 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker