БалканЗабава

На „Жика“ му забраниле да пие на снимање, ВОТКАТА ЈА „СКРИВАЛ“ ВО ЛУБЕНИЦА

а Кога во една реченица ќе се спомнат Гидра и лубеница, гледачите прво помислуваат на оние што му паѓаат од раце кога Жика Павловиќ ја запознава Лилика (Лидија Вукичевиќ) во седмото продолжение на „Жикина династија“.

Меѓутоа, со уште една лубеница, легендарниот Драгомир Бојаниќ Гидра успеал да ја надмудри целата филмска екипа.

Јован Марковиќ, сценарист и продуцент, кога најдобро знаеме од ненадминатата филмска серија „Жикина династија“, еднаш раскажа една анегдота од снимањето со Гидра.

– Поради него строго му забранија на тимот да носи каков било пијалок. Знаеше да земе лубеница, да ја исече срцевината, па да истури литрар или два вотка во неа, да ја затвори и да ја стави во река да се излади. Никој не смееше да ја допре неговата лубеница – изјави Марковиќ во едно интервју.

Инаку, неговата кариера ја одбележа филмскиот серијал „Луди години“, додека улогата на Жика Павловиќ во таа серија се смета за ремек дело на српската актерска игра.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.