КолумниТОП

На Таче му светнало дека со багажот на Заевци наредни избори нема да ги добие па го повикал БЦ на помош

Дознаваме дека Бранко Црвенковски бил у Влада на покана на премиерот Ковачевски барал да му помогне околу партијата пошто Зечевиќ бил неспособен, а исто и околу водењето Влада му светнало на Таче дека со баластот на Заевци на следните избори кога и да бидат СДСМ ќе загуби катастрофално а власта слатка на кого му се губи…Бранко се согласил да му помогне со совети да ја стегне партијата и разноразните побегуљи ала Максим Димитриевски и другите да ги врати во прегратките на партијата сите знаат дека Максо без помош на екипата на БЦ немаше да победи и не само тој и другите кои се тргнаа од Бихачка заради бахатоста на заевистите и на самиот Заев и неговиот клан..ама све има своја цена ќе мора да се даде курбан некој од екипата на Заеви да заврши во затвор за да се покаже дека еве работи правото и правдата баш ме интересира дали Трајче Заев е во Македонија????

Ајде да видиме дали ќе има промени во курсот на сдсмовците од како  БЦ е тука да им држи стравот. Ах да Таче му бакнувал раце и плачел во кабинетот од како добил изим дека ќе му помогне Бранко..Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.