Живот

На својот 16-ти роденден излезе од дома, помогнете да ја најдеме – апелираат роднини на Наташа

Моментално во околината на Кочани роднини трагаат по 16-годишната Наташа Николова од Оризари, која вчера во осум часот наутро излегла од дома и и се губи секаков траг.

Блиски роднини на девојчето за ,,Фокус” велат дека условите се лоши, но сепак не се откажуваат од потрагата. За Наташа појаснуваат дека вчера и бил 16-от роденден, била мирно и тивко девојче и никогаш не се случило вакво нешто во минатото.

-Со себе го зела мобилниот телефон, но исклучен и е. Пари не зела со себе. Облечена е во темни тренерки и носи ранец. Со нас, роднините кои ја бараме има неколку полицајци. Апелираме за помош од сите кои имаат било каква информација, да се јават во полиција – велат роднините на Наташа.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 23:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.