Балкан

На нив не им треба силикони: Овие дами од српската естрада имаат природни гради

На нив не им треба силикони: Овие дами од српската естрада имаат природни гради

Дамите од српската естрада се „натпреваруваат“ која побрзо ќе замине под нож, а фетиш им се силиконите кои ги зголемуваат градите.

Меѓутоа, ги имаа и оние пејачки на кои не им требаат силикони, па имаат природно големи гради.

Еве кои дами од српската естрада немаат силикони.

Драгана Мирковиќ

Драгана  Мирковиќ важи за жена која освен носот, нема ништо корегирано. Додека нејзините колешки сакаат да ги зголемат градите, таа со задоволство би ги намалила.

„Додека некои жени сонуваат за зголемување, јас цел живот посакувам своите огромни гради да бидат помали. Никогаш не го направив тоа бидејќи не сакам да одам под нож. Освен тоа, мојот сопруг Тони ме сака ваква каква што сум“ изјави Мирковиќ во една прилика.

ФОТО: ДАМИР ДЕРВИШАГИЌ

Сека Алексиќ

Ако некој сака да се пофали со својата генетика тогаш тоа е Сека Алексиќ. Иако неколку пати мораше да демантира дека има силикони, пејачката никогаш не се жалеше дека и пречат бујните гради.

ФОТО: ДАМИР ДЕРВИШАГИЌ

Јана Тодоровиќ

Од сите пејачки, по големината на природните гради, Јана Тодоровиќ се наоѓа на прво место. Пејачката призна дека поради тоа има големи здравствени проблеми, па додека нејзините колешки размислуваат да ги зголемат градите, таа сака да ги намали.

„Поради големината на градите имам проблеми со кичмата. Меѓутоа, ако ја оперирам  кичмата по некое време повторно ќе имам проблеми поради бујните гради. Според советите на лекарите морам да го намалам бројот на градите“ изјави Јана.

ФОТО: ДАМИР ДЕРВИШАГИЌ

Гоца Тржан

Гоца истакна дека сака да ги истакнува своите атрибути, но неодамна на Твитер откри дека не е лесно бидејќи има природни гради.

„Понекогаш им завидувам на жените со мали гради. Но, навистина, жените со мали гради не знаат колку се среќни“ искрена беше пејачката.

ФОТО: МАРИНА ЛОПИЧИЧ

Билјана Јевтиќ

Билјана Јевтиќ е една од најкултурните пејачки на естрада бидејќи нејзиното име не се врзува со бројни скандали, но и поради тоа што е во долгогодишен брак со Аца Илиќ. Сепак, од почетокот на нејзината кариера таа ги истакнува своите гради кои се природни.

ФОТО: МАРИНА ЛОПИЧИЧ

Николина Ковач

Николина е најмладата пејачка која располага си природни гради поради што често добива пофалби на своја сметка.

„На мене се е природно, имаше многу коментари за моите гради, но нема потреба од силикони бидејќи кај мене имам убави гради“ изјави Николина.

ФОТО: ИНСТАГРАММакедонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 02:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.