ЗабаваСекс

НА НАСТАП БЕЗ ГАЌИ ДА НЕ СЕ МУЧИ ГАЗДАТА ДА ЈА ОПНЕ ЛЕСНО ПОЗАДИ ШАНК

Марија Луиса Тодоровска најде начин како да и тргне во љубовта: Битолската фолкерка на настап без долна облека? (ФОТО)

Македонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска во последно време станува се’ попопуларна и медиумски се’ поекспонирана. Сексапилната битолчанка почна да има се повеќе настапи во македонскта престолнина, а ако го освоиш Скопје, велат си ја освоил и Македонија.

 

Но тоа не значи дека со тоа си го освоил и оној кој ти се допаѓа, кој ти лежи на срце, на душа или на што веќе… ти лежи! Колку и да ти е популарноста во нагорна линија, некои нешта се тешко освоиви, па затоа Марија реши да примени специјална тактика и да најде начин како да и тргне во љубовта!

Иако веројтно многумина би дале цело богатсво да бидат покрај неа, Марија изгледа дека оној што го пикирала се’ уште не го освоила. Или пак можеби се’ уште нема никој во нејзиното видно поле што ќе и фати око, па затоа од „ловец“ фолкерката  свесно самата се претворила во „мамец“… За ловење машки срца по сопствен рецепт! А, рецептот добро познат, само прилагоден на нејзиниот стил и сексапил.

 

Имено, Марија Луиса отсекогаш изгледала привлечно, пожелно, секси, а на својите настапи покрај добра атмосфера, се чувствувал и зголемен еротски набој кој фолкерката и тоа како умее да го шири и сподели со својата публика, најмногу со онаа – машката! Особено кога Марија ќе заниша со колковите, ќе замеша со совршено обликуваната, подигната, цврста и напрчена  задница… Тогаш на сцената се случува „(с)експлозија“, а во публиката – делириум!

Овој пат Марија настапот го споила со ловот на машки срца, па на вечерната викенд тезга во еден познат скопски ноќен клуб, се појави ептен оскудно облечена… Во бело мини  фустанче без ракави, со длабоко деколте од кое ѕиркаат големите немирни  силиконски гради, шнирано од страните со врвки кои го откриваат смело, извајаното разголено тело на фолкерката.

 

Покрај сиот сексапил што зрачи од неа, „македонската Северина“ ги  „заскокотка“ машките мечти ставајќи ги во дилема и недоумица што поединци ќе ги мачи довека, дали тоа битолската фолкерка дошла на настап без долна облека?

Или Марија Луиса само фиктивно изгледа дека пее без гаќички, а тангата фактички вешто ја крие и само навидум изгледа „пиштол разголена“ за возбудата да биде што поголема?

За на фолкерката да и тргне во љубовта…? Ако и тргне?!  Ако не, кој знае што ни следи, каков ли шок е подготвена Марија да ни приреди?

Фото: Инстаграм принтскрин/luisa.todorovska

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.