Свет

На газдата му чувавме 38 тони кокаин

ДИЛЕРИТЕ НА ЕЛ ЧАПО ОТКРИВААТ

На газдата му чувавме 38 тони кокаин

На газдата му чувавме 38 тони кокаин

Близнаците, како што ги нарекувал еден од најголемите нарко босови Еп Чапо за него биле подготврни буквално на се. Тие на судењето откриле дека во Њујорк криеле дури 38 тони кокаин.

Дрогата ја чувале во луксузни станови во Њујоррк а делумно и ја препродавале. Сепак само еднаш паднале во искушение да потрошат дел од парите купувајќи Ламборгини кој подоцна го запленила ДЕА.

Браќата и на судењето му останале верни на газдата и не сакале да ги откријат точните локации каде ја криеле дрогата.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.