Македонија

На барање на Уредникот на Канал5 тв интервјуто на Љубе Бошкоски се одложува

Ве известуваме дека на барање на Уредникот на Канал5 тв, интервјуто на претседателот на ОМ Љубе Бошкоски во емисијата Само вистина се одложува

Фотографија на Обединети За Македонија Ѓорче Петров.

Почитувани Ве известуваме дека на барање на Уредникот на Канал5 тв, имајќи ја во предвид важноста на денешните политички случувања, денешното учевство во емисијата Само вистина се одложува.

Причината е малку нереално затоа што интервјуто е одложено 2 сати пред неговото снимање во Канал 5 тв

Дали стравот од Љубе Бошкоски уште постои во редовите на ДПМНЕ ?

Дали стравот на ДПМНЕ и преминувањето на членството е причината?

Дали наглото растење на рејтингот на Бошкоски е дел од причините?

Останува да одговори телевизијата…..Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 23:11 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.