Живот

На Бадник во домот на градоначалникот Ѓорѓиевски во Кисела Вода

Бадниковата вечера е топлината на домот и хармонијата на семејството.
Паричката оваа година се падна кај мојата сопруга Мартина, а старите ќе речат дека тоа означува старт на плодна и среќна година.
Ведран вршеше увид во исправноста на постапката. 🙂
Нека тишината на овој свет ден ви донесе мир во надежта, радост во животот и љубов за оние со кои живеете! Од срце ви посакувам мирни денови.
Можно е да е слика од 4 луѓе, седнати луѓе, луѓе што стојат и внатре
Можно е да е слика од 1 лице, храна и внатре


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.