Црна Хроника

МВР трага по него: Таткото на тепаното дете во Кочани се заканува со оружје

„Лично со ова (пиштолот), мозокот ќе им го извадам. Исто така, парче по парче ќе сечам од нив“.

Со оваа видео порака, споделена на социјалните мрежи, таткото на малолетното дете им се заканува на деветемина кочанчани кои пред 3 дена го фатија неговиот син во кражба во семејна куќа, а потоа го натепаа. Од полицијата велат дека веднаш по објавата лицето е идентификувано.

– Триесет и шест годишниот А.И., по преземени оперативни мерки на полицијата утврдено е дека не се наоѓа на територијата на РСМ и се работи на негово обезбедување – изјави Гордана Панајотова, портпарол на СВР – Штип.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.