Црна Хроника

МВР ДЕМАНТИРА ПРЕСТРЕЛКА ВО ЧЕНТО: СЕ РАБОТИ ЗА СООБРАЌАЈКА!

Повеќе портали вечерва добија и пренесоа информација дека се случила престрелка во скопската населба Ченто во која има четворица убиени.

Според информации од МВР се работи за дезинформација, во населбата Ченто на потегот меѓу последната и претпоследната станица на автобусот број 45 дошло до тешка сообраќајна несреќа меѓу две возила, по која едното се превртело и има повредени лица.

Повеќе детали се очекуваат од МВР.Македонија

Заболени
155,624
Мртви
5,475
Излечени
149,862
Активни
287
Last updated: 21/06/2021 - 08:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.