Живот

Му го даваш ли на маж ти или го чуваш само за ручек да ти прави: Андријана Јаневска се повозе со моторот низ град

Пејачката и професорката по виолина Андријана Јаневска, деновиве се возеше со својот мотор Honda-Suzuki V SSTROM. Таа го купи лани и тогаш во интервју за „Репортер“ ни кажа дека е зависна од адреналин.

„Тој мажот дома го чуваш ручек да ти прави, да ти зачисти или го пушташ некогаш да се повози со тебе на задно седиште?“, ја прашаа пријателите, на што таа одговори дека понекогаш му дава да се повози некое кругче.

Јаневска ни кажа дека заразата озење мотор ја префатила од нејзиниот кум Јаким.

„Сакам спортски коли и спортски мотори, но, во град мора да бидеме максимално совесни возачи и да ги почитуваме правилата“, ни кажа таа.

Таа за „Репортер“ ни кажа дека многумина се изненадиле кога го купила, но, оние кои добро ја познаваат знаат дека таа е вистински обожавател на моторите.

„Обожавам да возам, таква сум по природа, авантурист и зависник од адреналин. Желба ми е да се тркам на 8-мо мартовската женска трка со коли. Гледам и Формула 1, навивам за Ферари“, ни изјави Јаневска за “Репортер“ .Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.