Свет

МОНСТРУМ ПЕДОФИЛ СИЛУВАЛ ДЕВОЈЧЕ (6) НА ПЛАЖА И ГО ОСТАВИЛ ДА ИСКРВАРИ

Шестгодишно девојче од Казахстан се наоѓа во кома и се бори за живот, откако педофил ја киднапирал и силувал. Се претпоставува дека претрпела оштетување на мозокот и срцев удар откако била оставена на плажата да искрвари со смрт.nasilje-pedofil-620x350-80837

Таа по грозоморниот чин е пронајдена и префрлена во болница, а докторите се борат за нејзниот живот, но бараат и помош од странските колеги зошто стравуваат дека состојбата може да и се влоши. Девојчето се наоѓа во длабока кома, откако била киднапирана и нападната додека со бабата била во продавница.

Бабата рекла дека нејзината внука влегувал и излегувала од продавницата кога некој ја зграбил и истрчал. Нејзините роднини веднаш тргнале да ја бараат. Најдена е на плажа во тешка состојба поради силувањето. лекарите сметаат дека девојчето ќе умрела ако не ја пронашле токму тој момент. Нејзиното семејство е покрај неа и се надева дека ќе можат да се спасат.

Докторите велат дека моментално се беспомошни и дека ги повикале колегите од Индија за да им помогнат. Полицијата уапси 32-годишен маж кој во болницата примил помош поради своите ментални проблеми.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.