Балкан

Момче во Чачак ладнокрвно застрела човек во кафуле (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео од пукање во Чачак, во кое е ранет М.Ш. (27), а напаѓачот побегнал во непознат правец.

Пукањето се случило вчера попладне околу 18:30 часот во едно кафуле. Според неофицијални информации, денешниот инцидент е поврзан со група млади момчиња кои и биле претходно познати на полицијата. Млад човек, кој беше застрелан во нозете денес, бил прободен во центарот на градот пред неколку години.

„Пукањето се случи среде ден, на место каде што поминуваат многу луѓе и деца. Беше навистина страшно. За среќа, немаше градина во кафулето до кое се случи”, изјавил еден од очевидците на Портал РИНА.

На видеото се гледа како напаѓачот се приближува кон М.Ш., кој седел во градината на кафулето и, како што изгледа, го познава лицето што пукало. Потоа напаѓачот извадил пиштол и само неколку пати се заканил, за на крај да го повлече чкрапалото и да му нанесе две прострелни рани.

Младо момче познато како Шеле за кратко заврши на земја, но набрзо успеа да стане и да избега од напаѓачот, кој го следеше. Тој наводно ја добил третата прострелна рана при бегство.

Полицијата го пронашла и уапсила напаѓачот, додека истата вечер повредениот млад човек е згрижени во болницата во Чачак. Осомничениот бил притворен и со кривична пријава ќе биде изведен во обвинителството.

Според српските медиуми двајцата биле во конфликт од порано.  Д.З. имал насилно однесување, обид за убиство и дела поврзани со дрога. Повредениот млад човек е познат и по насилното однесување, нанесувајќи му лесни и тешки телесни повреди.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 04:50 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.