Живот

Момче од Делчево починало од Ковид во Германија, семејството бара помош да го донесе телото дома

Момче од Делчево починало поради компликации од Ковид-19, во Германија, а неговото семејство нема доволно пари за да организира транспорт на телото, за тој да биде погребан во Македонија.

Гоце имал само 32 години.

Ве замолувам сите од се Срце во овој тежок момент исполнет со бескрајна тага и голема болка да и помогнеме на сопругата Дијана која нема скоро никој свој тука освен сите нас, се надевам во овој тежок момент и апелирам до вашите хумани Срца за помош. Секоја мала помош е огромна помош за Дијана. Поради ситуацијата е наједноставно за помошта да ја донирате на сметка. Помагајте добри луѓе – пишува Бошко Васев преку социјалните мрежи, кој е близок со семејството.

Под објавата стои и сметката за сите хумани луѓе кои сакаат да помогнат телото на Гоце да се донесе во Македонија

ЈАНЕ ЈАНЃЕЛОВСКИ

Комерцијална Банка

Број на Сметка: 300057073987370

Средства ќе се собираат и во црквата Св. Никола, Мајнц, во текот на целиот ден.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 04:21 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.