БалканКолумни

Мицковски: E Бујар, Бујар, тикво празна, од лигавење еве до каде стигна

Бугарија ги запира сите меѓудржавни проекти со Македонија се додека не добие докази дека официјално Скопје ги почитува правата на тамошните Бугари. (инструментализација и уцена), напиша Ивор Мицковски на фејсбук профилот.

Истовремено, бугарскиот амбасадор во нашата земја Ангел Ангелов ќе биде вратен во Софија и ќе остане таму се додека, според проценката на бугарските власти, не се случи вистинска промена во нашата држава. (мешање во внатрешни работи)

E Бујар, Бујар, тикво празна, од лигавење еве до каде стигна.

Или ќе почнете да реагирате со иста мерка или кај сме жртва на бугарските махинации, кај виновни испаѓаме.

Погледнете го случајот со Шведска и Финска и уцените на Ердоган за влез во НАТО.

Скандинавците сами прават чекор назад во преговорите, затоа што сфатија дека барањата и притисокот од Турција е неразумен, непријателски и непосакуван.

Ама вие без причата за слугување кон Бугарија и демек ЕУ напредок сте политички мртовци.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.