Колумни

Мицковски: Битно лидерот се крие во глувчешка дупка и комуницира од бункер. Што е, се исуши рачето на срцето?!

и курето да ти се подзасуши...

Ивор Мицковски: Битно лидерот се крие во глувчешка дупка и комуницира од бункер. Што е, се исуши рачето на срцето?!

Ивор Мицкосвки на својот фејсбук профил напиша:

Прогласија тродневна жалост, исцмиздрија никој да не политизирал, и еве ги три дена како си тераат предизборни кампањи на социјални мрежи, кампањи за спас од оставки, промо на кандидати, си честитаат партиски родендени, постираат павер елементи и ивичњаци, и така, за оваа багра животот секогаш иде понатаму. Јер живот за сите беше мотото, макар и во смрт предизвикана од неодговорност и неспособност.

Битно лидерот се крие во глувчешка дупка и комуницира од бункер.

Па за социјални мрежи го имаме Грујо бе Зоки, не ни требаш ти. Што е, се исуши рачето на срцето?!

Тоа е, чекаат да заборавиме…Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 05:08 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.