МакедонијаСпорт

Мицкоски со поддршка за фудбалерите по поразот: Гордо и главите горе!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва по поразот на македонската фудбалска репрезентација од Бугарија им даде поддршка на фудбалерите.

-Срце кое чука и во порази, и во победи, со љубов и сила за Македонија.
Гордо момци и главите горе, заедно до следниот натпревар и победа за нашата Македонија!, напиша Мицкоски.

Македонија загуби од Бугарија во рамки на Лигата на нации со резулат од 0-1.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.