МакедонијаТОП

Мицкоски: Прекршен е Уставот! У три ипол сум на непокането кафе кај Пендар да ми објасни зошто прави криминалии

Мицкоски ќе маршира на Водно кај Стево да добие објаснување зошто пратеникот Заев е битен скакулец

Македонија

Заболени
17,629
+146
Мртви
725
+3
Излечени
14,581
Активни
2,323
Last updated: 27/09/2020 - 21:56 (+02:00)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес конференција посочи дека со доделувањето на мандатот на Зоран Заев од страна на претседателот на државата Стево Пендаровски е прекршен Уставот.

loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker