МакедонијаТОП

Мицкоски: Многумина од народот се разочарани, заедно ќе се избориме за европска Македонија

Мицкоски: Многумина од народот се разочарани, заедно ќе се избориме за европска Македонија

Знам дека многумина од народот се длабоко разочарани, и имаат причина за тоа, но тоа нема да ги промени работите, ама вашиот став и глас може. Измамите се веќе познати, веќе видени и народот нема да дозволи докажани лекции да се повторат и да троши енергија за нешто што е докажано дека не вреди. Секој еден човек не треба да се плаши да го промени мислењето и да поддржи нешто што вреди, а Македонија вреди повеќе од се друго, рече Мицкоски.

Обновата е и обнова на духот, победа над просечноста и статус кво политиките, обнова на институциите, обнова на вредностите. Но и обнова на идеалите, додаде тој, човекот верува и сонува, и тоа мора да го вратиме, и да го одржиме пламенот за Македонија.

Европска Македонија е возможна, и ќе се избориме заедно. Не ова што го имаме денес, а тоа е обесправена, Македонија изгубена меѓу патот на криминалот и корупцијата, во чекалницата на ЕУ далеку од можноста за пристоен живот, додаде Мицкоски.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.