Македонија

Мицкоски: Криминалот и корупцијата го уништуваат системот, тоа е старата болка на оваа власт

Криминалот и корупцијата го уништуваат системот. Tоа е старата болка на оваа власт! По објавувањето на информацијата дека американски истражители ќе дошле да откриваат криминал, навистина се смешни, но и трагични, изјавите од Власта како тоа истите тие ќе го поддржеле., напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

 

Сакам да бидам јасен. 20 години имаме една политичка партија која е на власт во Македонија. Дваесет години. Седум години, истиот овој министер за внатрешни работи е министер. Повеќе од пет години имаат апсолутна власт.
Не може луѓето кои се креатори на корупцијата и криминалот, кои се сојузници на криминалците, ги водат институциите, да ги решаваат проблемите со криминалот и корупцијата. Затоа што, тие се креатори криминалот и корупцијата.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.