Македонија

Мицкоски: Јас не сум аболиран и немам концесии кон никого – новата влада ќе се бори силно против корупција

Мицкоски: Јас не сум аболиран и немам концесии кон никого – новата влада ќе се бори силно против корупција

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи објави статус, секвенца со видео од неговиот последен ТВ настап, во кој објаснува:

„Во 2015 сме биле на 66 место на скалата за корупција на Транспаренси Интернешнл, сега сме на 111 место.

Факт е дека не постои магична формула за борба со корупцијата, но за две години од мандатот на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе има многу подобар резултат од тој што го имаше владата во 2015 година, затоа што јас ниту сум аболиран, ниту како човек имам концесија кон некого.

Кога ќе се формира новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе се бориме безмислосно со корупцијата и криминалот во Македонија.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.