Македонија

Мицкоски им честиташе на фудбалерите: Колку сме, толку сме, токму сме

И лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, им честиташе на македонските фудбалери за победата над Грузија и пласманот на Европското првенство.

„Победа вредна 30 години и историски резултат. Честитки за јунаците кои со срце, вложена сила и талент покажаа дека Македонија може големи работи. Македонија ви се поклонува. Да ги поддржиме и ракометарите кои вечерва играат со Финска, да извојуваме уште една голема победа! Колку сме, толку сме, токму сме. Ние сме Македонци. Напред Македонијо“, напиша Мицкоски на фејсбук.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 25/06/2021 - 00:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.