Македонија

Мицкоски: Големото поскапување на цената на струјата за компаниите и ЈП повторно ќе се удри од грбот на народот

Големото поскапување на цената на струјата за компаниите и ЈП, повторно ќе се удри од грбот на народот и со тоа најмногу ќе им наштетат на граѓаните, вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Стратегијата на антимакедонската и антинародната СДСМ, заради добивање на политички поени, е таква што не дозволуваат компаниите и јавните претпријатија да плаќаат струја по цена на регулираниот пазар, надевајќи се дека тоа негативно ќе се одрази на ВМРО-ДПМНЕ кое го има мнозинството градоначалници во Македонија, рече Мицкоски во денешното гостување на ТВ 24.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.