КолумниТоп2

Митко Кожувчанка ретерираше позитивно во ставовите се огради од криминалиите, дечкото изненадува позитивно

– Ако ЕУ реши да примиме бегалци, ќе примиме, затоа што сакаме да бидеме членка на ЕУ и ја не ги прифаќам сите тие приказни за плашење на народот…

 

За криминалот во бомбите треба да се одговара, за упадот во собрание треба да се одговара, раководството на ВМРО ДПМНЕ треба да си поднесе оставка!

– А од кај знаете вие дека ја не навивам за смена на раководството на ВМРО ДПМНЕ?! Многу го почитувам премиерот Заев, тој е најуспешен градоначалник во историјата на Македонија, а за криминалот во бомбите треба да се одговара, за упадот во собрание исто така треба да се одговара!

Митко Кожувчанка на ТВ 24.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.