Македонија

Митко Јанчев победи со над 10.000 гласа разлика во Кавадарци

Изборниот штаб на Митко Јанчев прогласи победа во Кавадарци.

-Митко Јанчев е повторно градоначалник на Кавадарци. Резулатите се 15.000 спрема 5.000, соопштија од штабот.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:45 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.