Свет

МИСЛЕШЕ ДЕКА УМИРА: МОТОРЏИЈА СНИМИ ПОРАКА ДОДЕКА ЛЕЖЕШЕ ВО ПРОВАЛИЈА, А ПОТОА СЕ СЛУЧИЛО …(ВИДЕО)

Кевин Дипенбрук (41) откако паднал од својот мотор по тешка сообраќајна несреќа, снимил видео порака за своите најблиски мислејќи дека ќе му биде последна шанса да им се обрати. Тој лежел беспомошен во еден шумски предел на границата помеѓу Тенеси и Северна Каролина во САД додека чекал некој да го најде.

Не можел да се помрдне и да побара помош, па решил да им сними порака на своите најблиски.

-Жал ми е. Навистина за*бав работа. Сега е околу 10.30 часот, а веќе некое време лежам тука. Паднат сум во провалија и не можам да мрднам. Ве сакам и бев навистина глупав, вели тој пред да ја исклучи камерата.За среќа Кевин го пронашле и болничарите и успеале да го спасат, но неговиот другар кој исто така бил на моторот со него во сообраќајката го загубил животот.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.