КолумниМакедонијаТОП

Министерот Оливер Спасовски на потег да расчисти една група која го оштетува буџетот на државата. Дали ќе ги процесуира или ќе им прости на вмровците?

Го повикуваме министерот Оливер Спасовски да го повика инвеститорот кој сведочеше за злоупотребите бројот ќе му го дадеme ние од Доказ

Да го повика и Кирил Димески (  задолжен за урбанистичките планови во општините Илинден и Кисела Вода( Clen na komisija za urbanizam kisela voda i precedatel na komisija za urbanizam opstina ilinden) кој незаконски ја кочи постапката на инвеститорот а така го оштетува буџетот на државата и самиот инвеститор.

Да ја повика Весна Андреева која како вработена во транспорт и врски исто е вмешана во кочење на постапката  и со тоа го оштетува буџетот на РМ.

За да полесно министре ја СТОКМИТЕ ПРИЈАВАТА до ОЈО за да понатака овие лица не носат штета ниту на инвеститори ниту на буџетот затоа што поради свои лукративни цели овие лица ги кочат плановите и бизнис интересот на инвеститорот затоа што инвенститорите ги предале бизнис планот до Владата од таму добиле позитивна оценка за пренамена на земјиштето, а владата ги задолжила општините ова да го спроведе. Доста е време е министре да се отвори пандорината кутија!

ЛИНК НА ТЕКСТ ЗА ШТО СВЕДОЧЕШЕ ИНВЕСТИТОРОТ ТУКА

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.