ЖивотТОП

Милош наместо со магаре, годинава на училиште со трактор – државата иако вети, не најде решение. Makco си го лади он не е од туј

„Детето со сонце во очите“ – вака го нарече јавноста деветгодишното момче, кое е родено со срцева маана, a секојдневно со часови пешачи до школо или оди со магаре. Сторијата на ТВ24 предизвика лавина од посети, донации, но и политички ветувања. Сепак, се застана тука.

„Милош наместо со магаре, годинава на училиште со трактор – државата иако вети, не најде решение“!
Ирена Каревска well done!

Пред една година , кога ТВ 24 ја објави приказната за малиот #Милош,кој стигна, дозна и замина за Живиње, се сликаше со него, ветуваше брда и долини, функционери, минситри, градоначалници, советници…
Но, како што бива во #ЖалнаМакедонија,секое чудо за три дена, кога се изгасија камерите сите заборавија на „детото со сонце во очите“,а #Милош продолжи како и дотогаш да се снаоѓа

Милош наместо со магаре, годинава на училиште со трактор – државата иако вети, не најде решение.

Милош наместо со магаре, годинава на училиште со трактор – државата иако вети, не најде решение.„Детето со сонце во очите“ – вака го нарече јавноста деветгодишното момче, кое е родено со срцева маана, a секојдневно со часови пешачи до школо или оди со магаре. Сторијата на ТВ24 предизвика лавина од посети, донации, но и политички ветувања. Сепак, се застана тука.

Gepostet von Телевизија 24 am Samstag, 18. Januar 2020Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:11 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.