ЖивотЗабава

Миле Паника ужива во неговиот топол дом, но не со саканата – сите ИЗНЕНАДЕНИ, па дури и Тошо Малеро заради овој детаљ

Македонскиот актер покажа како се опушта во домашни услови.

Бранко Огњановски или во јавноста познат како Миле Паника долго време беше дел од хумористичното шоу К-15 и Фчерашна новости.

 

 

Генерации и генерации пораснаа со легендарните Миле Паника, Тошо Малерот и Цацко Конопишки.

К-15, започна да се емитува во средината на 90-те години .

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

К-15 е основано и оригинално го сочинуваат актерите Васко Тодоров, Љупчо „Бубо“ Каров и Бранко Огњановски, но често се појавува и други актери.Тројцата основачи беа исто така и дел од сценаристите и режисерите.

Првата епизода беше емитувана на 23 ноември 1994.

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

Во шоуто се исмеваа и обработуваа социјалната, политичка и економска ситуација, особено нелогичностите во македонското општество, етничката толеранција, стереотипите, табу-темите и животната средина.

 

 

Миле Паника имаше карактеристичен изговор, говорна маана, кој често се служеше со српски фрази за дополнителен ефект на неговиот хумор.

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

Народот го обожаваше и ден денес Бранко на улица го препознаваат како Миле Паника.

Бранко е активен и на социјалните мрежи, каде често знае да сподели фотографии поврзани со неговиот приватен живот.

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

Долги години плови во брачните води, но неговата сопруга не сака воопшто да се експонира во јавност.

 

 

Неговата сопруга или како што ја нарекува, неговата инспирација, е вкстинска убавица, а нивната љубов, судејќи според фотографиите, е цврста и силна како првиот ден.

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

Често патуваат и максимално уживаат во животот.

Дека може да се ужива и во домашни услови, Бранко докажа со една фотографија.

Имено, тој на Инстаграм објави дека се опушта со чашка ракија, а интересно е тоа што ракијата се вика Бранко. Стнува збор за ракија од кајсија, произведена во Србија.

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

 

 

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

 

 

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

 

 

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

 

 

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

 

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

 

 

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

 

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

 

 

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

 

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

 

 

ФОТО: Инстаграм / Миле Паника

 

ФОТО: Инстаграм / Миле ПаникаПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.