Македонија

Михаилов: Директорите на Македонски шуми први се заразиле со корона и криеле

Михаилов: Директорите на Македонски шуми први се заразиле со корона и криеле

Не е само ЦАЦА, сите, целиот државен апарат, сите, срам и арам сте за народов напатен!

ПОТВРДЕНО е веќе дека оние кои требаше да се грижат за здравјето на безмалку 3000 вработени во Македонски Шуми, управата, ДИРЕКТОРИТЕ, први се заразиле. Не само што не се погрижија за здравјето на вработените, КРИЕЛЕ дека се болни од КОРОНА, а со тоа ги изложиле сите останати вработени на опасноста и недај Боже можеби некого веќе заразиле?!?!
Вие ли водевте држава и институции,
ВИЕ ЛИ????
Ваква неодговорност, вакво нечовечко и нехумано однесување од луѓето кои требаше да дадат насока и пример на останатите како треба, досега не сме виделе.
Господ нека ни е напомош колеги, ништо друго не остана веќе во фирмава што треба да се грижи за нас!!!- напиша на Фејсбук Кире Михаилов.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 00:26 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.